Onkológ objaví šťavu proti rakovine...

Natürlich gesund: Onkologe entdeckt Saft, der Krebs in sechs Wochen zerstören kann! (24.Februar 2019)

Prirodzene zdravý: onkológ objaví šťavu, ktorá môže zničiť rakovinu za šesť týždňov! Veröffentlicht am Februar 23, 2019von erstkontakt blog

Pošliapaná, nenávidená záhradkármi a napriek tomu je to úctyhodná stará bylina Taraxacum officinale, púpava, ktorá dokonca núti rakovinové bunky k samovražde '.

Liečivá s tradíciou a budúcnosťou ako starodávna liečivá rastlina, púpava je svojím latinským názvom Taraxacum uvedená už v učebniciach arabskom svete v evidencii lekára Avicenna (bude niektorým známa z práce známeho Medicus).

Tento názov by sa teda mohol odvodiť aj z Taraku Saha, ktorý poukazuje na diuretický účinok a znamená "nechať piss". V nemecky hovoriacich krajinách bola bylinka nájdená v bylinných knihách z neskorého stredoveku.

Tradične sú známe protizápalové účinky, diuretické účinky, žlčopudné, ako mierne preháňadlo a má pečeň ochranný účinok, púpava. Preto sa aplikácie nájdu pri zažívacích potiažach (vrátane kolitídy), ochorení pečene, opuchnutej žľazy, bradavice, pre detoxikáciu pri reumatických ochoreniach, dni a kožných ochorení.

Ale niekoľko štúdií hovorí, že je tiež účinná proti rôznym typom rakoviny a to aj keď nádory u iných drog sú rezistentné voči liečbe.

Prvé štúdie o tejto téme už boli uverejnené v roku 1981: Sieyaku K. Taraxacum extrakty ako protinádorové látky. 1981; 94: 374 a Baba K, Abe S, Mizuno D.Antitumor aktivita extraktu horúcej vody a púpavy, Taraxacum officinale vzťah medzi protinádorovou aktivitou a času podávania. Yakugaku Zasshi 1981; 101: 538-43. (Taraxacum officinale-correlation between antitumor activity and timing of administration. Yakugaku Zasshi 1981; 101:538-43.)

Prevencia rakoviny prostredníctvom zdravého životného štýlu je tou najlepšou voľbou na to aby táto bunka mutovala (skutočná príčina rakoviny) a vyskytuje z rôznych iných dôvodov.

Bože chráň ma, aby som jedného dňa nedostal rakovinu. Osobne sa nikdy nebudem rozhodovať pre chemoterapiu. Pretože v súčasnosti alternatívne rakovinové terapie vyzerajú stále viac a viac sľubne. Nedávno bol objavený výťažok/extrakt, ktorý by nám mohol veľmi pomáhať.

Ako rakovina spácha samovraždu

Extrakt (z koreňového listu púpavy) funguje vyvolaním apoptózy v rakovinových bunkách. Inak povedané, tento proces núti rakovinové bunky spáchať samovraždu bez akéhokoľvek poškodenia zdravých buniek. Znie to ako oveľa lepšia alternatíva ako Chemo!

Čo ukazuje výskum?

Nedávna štúdia zistila, že extrakt koreňa púpavy má obrovský potenciál. Bolo zdôraznené, že je výhodné použiť to pred bežnými metódami chemoterapie, ktoré sú dnes k dispozícii. A pre tých z vás, ktorí sú viac vedeckí povedali nasledovné: ... pozorovali sme predčasnú aktiváciu iniciátora kaspázy-8, ktorý viedol k deštruktívnemu zničeniu mitochondrií a k indukcii autofagie, čo naznačuje, že digitálne rektálne vyšetrenie účinok cez vonkajšie cesty apoptózy."

Kanadskí vedci z Windsorskej univerzity taktiež to objavili pred nejakým časom. Rovnako ako v roku 2009.

Všetko to začalo keď onkológ začal hrať s účinkami čaju koreňovej púpavy ... a všimol si, že rakovina koreluje/mizne.

Opakovane pozoroval pozitívne výsledky v rôznych druhov rakoviny (napr. Ako je rakovina hrubého čreva, leukémia, atď), bez poškodenia okolitej zdravej buňky.

Podľa ďalšieho muža v USA, ktorý vykonal samo-experiment s koreňovým práškom púpavy, jeho karcinóm prostaty zmizol po niekoľkých týždňoch.

Ale pretože si nebol istý, či jeho obnova/liečba bola kvôli púpave, hľadal ďalších pacientov s rakovinou, u ktorých sa konvenčná medicína vzdala nádeje a predpokladala len niekoľko týždňov života.

Našiel sa dobrovoľník s v terminálnom štádiu rakoviny pľúc. Denne užíval púdre koreňového prášku a po šiestich týždňoch sa úplne zotavil. Púpava koreňového prášku však nemôže vyliečiť všetky druhy rakoviny. Takže to nefunguje pri rakovine kože alebo mozgových nádoroch.

V dôsledku tejto práce niekoľko onkológov považuje použitie tohto extraktu za jednu z najsľubnejších liečieb, ktoré máme teraz!

Ďalšie štúdie o použití púpavy pri rakovine  

Štúdie účinnosti proti rakovine hrubého čreva/kolorektálneho karcinómu ukázali in vitro a pokusy na zvieratách (in vivo) rôzne aspekty.

Tiež sa pozorovala inhibícia rozptýlenia buniek do iných tkanív. V experimente na myšiach sa použilo 40 mg / kg / deň. Pri 80 kg sa to rovná dennej dávke 3,2 g, ktorá je v rozsahu tradičných odporúčaní užívania 3 - 4 g. Prvé účinky už nastali po 48 hodinách.

Rakovina slinivky

Podobné výsledky ako v prípade kolorektálnej rakoviny boli hlásené aj v štúdii rakoviny pankreasu. Bunky pankreasu boli citlivé na vodný púpavový extrakt. Tento extrakt viedol k naprogramovanej bunkovej smrti v rakovinových bunkách. Výťažok z koreňovej púpavy spôsobil kolaps potenciálu mitochondriálnej membrány, čo viedlo k sebestačnosti tkaniva. Avšak normálne ľudské bunky nereagovali v podobnej dávke, takže nemá významný vplyv na zdravé bunky.

Rakovina prsníka a rakovina prostaty

Ďalšia štúdia skúmala účinok vodného extraktu z rôznych častí rastliny na bunky rakoviny prsníka a prostaty. Štúdia skúmala účinok extraktov z kvetu, listov a koreňov. Tu sa ukázalo, že extrakt z listov inhiboval rast buniek rakoviny prsníka.

Proti šíreniu do okolitých tkanív, je zaujímavé, mal účinok koreňový extrakt v karcinómu prsníka, zatiaľ čo extrakt z listov zablokoval inváziu buniek rakoviny prostaty. Takže môže byť užitočné, aby ste sa neobmedzili na koreňové alebo listové časti rastliny ak chcete aby ste získali celé spektrum účinku.

Leukémia

Vodný extrakt koreňového púpavca účinne indukuje bunkovú smrť v bunkových líniách ľudskej leukémie dávkovo a časovo závislým spôsobom. Zaujímavé je, že nerakovinové mononukleárne bunky periférnej krvi vystavené extraktu za rovnakých podmienok ako leukemické bunky neboli významne ovplyvnené.

Výsledky naznačujú, že vodný extrakt obsahuje komponenty, ktoré selektívne v kultúrach leukemických buniek indukuje bunkovú smrť, a preto sa dúfa v netoxickú alternatívu ku konvenčnej proti liečbe leukémie.

Melanóm rezistentný voči chemoterapii

Štúdia ukazuje, že extrakt koreňa špecificky a účinne indukuje naprogramovanú bunkovú smrť v bunkách ľudského melanómu bez vyvolania toxicity v nerakovinových bunkách. Je zaujímavé, že reagovala relatívne rezistentná ľudská melanom- ínia púpava melanóm buniek v kombinácii s metabolizmus rušiacou anti typ II diabetikom (Antitype-II-Diabetikum) metformínu. 

Protirakovinová púpava-šťava recept:

zloženie:

3 šálky listov púpavy

2 organický zeler (stupky)

1 organický citrón

2 organické jablká (zelené)

1 organická uhorka

pokyny:

Vložte všetky ingrediencie do odšťavovača alebo mixéra a pijte ich na prázdny žalúdok.

 

Mit Füßen getreten, von Gärtnern gehasst und doch ist es ein alt ehrwürdiges Heilkraut Taraxacum officinale, der Löwenzahn, der sogar Krebszellen zum “Selbstmord” zwingt.

Eine Heilpflanze mit Tradition und Zukunft

Als altehrwürdige Heilpflanze findet sich der Löwenzahn unter seinem lateinischen Namen Taraxacum bereits in den Lehrbüchern der arabischen Welt, so in den Aufzeichnungen des Arztes Avicenna (der einigen aus dem Werke der Medicus bekannt sein wird).

Der Name könnte daher auch von tarak saha abgeleitet sein, was auf die diuretische Wirkung hinweist und soviel heisst wie “pissen lassen”. Im deutschsprachigen Raum findet sich das Kraut ab dem späten Mittelalter in Kräuterbüchern wieder.

Traditionell sind antientzündliche Wirkungen, entwässernde Wirkungen, galletreibende, leicht abführende und leberschützende Wirkung des Löwenzahns bekannt. So fanden sich auch Anwendungen bei Verdauungsproblemen (auch Colitis), Leberleiden, Drüsenschwellungen, Warzen, zur Entgiftung bei rheumatischen Erkrankungen, Gicht oder Hautkrankheiten.

Doch mehrere Studien belegen auch Wirkung gegen verschiedene Krebsarten und zwar sogar dann, wenn die Tumoren gegen andere Medikamente therapieresistent sind.

Erste Studien hierzu wurden bereits 1981 veröffentlicht: Sieyaku K. Taraxacum extracts as anti-tumor agents. 1981; 94:374 und Baba K, Abe S, Mizuno D.Antitumor activity of hot water extract of dandelion, Taraxacum officinale-correlation between antitumor activity and timing of administration. Yakugaku Zasshi 1981; 101:538-43.

Krebsprävention durch einen gesunden Lebensstil ist die beste Wahl, sei es, dass Zellmutation (die eigentliche Ursache von Krebs) aus verschiedenen anderen Gründen auftretet.

Gott bewahre, dass ich eines Tages Krebs bekomme. Ich persönlich werde mich nie für eine Chemotherapie entscheiden. Da alternative Krebstherapien heutzutage immer vielversprechender aussehen. Vor kurzem wurde ein Extrakt entdeckt, der uns dafür extrem helfen könnte.

Wie Krebs Selbstmord begeht

Der Extrakt (aus der Löwenzahnwurzel) wirkt durch die Induktion von Apoptose in den Krebszellen. Um es anders auszudrücken, zwingt dieser Prozess die Krebszellen, Selbstmord zu begehen, ohne die gesunden Zellen in irgendeiner Weise zu schädigen. Klingt nach einer viel besseren Alternative als Chemo!

Was zeigt die Forschung?

Eine neuere Studie hat herausgefunden, dass Löwenzahnwurzelextrakt ein enormes Potenzial hat. Es wurde darauf hingewiesen, dass dies gegenüber den heute verfügbaren konventionellen Methoden der Chemotherapie bevorzugt wird. Und für diejenigen von euch, die wissenschaftlicher sind, haben sie folgendes gesagt:

”…wir beobachteten eine frühe Aktivierung der Initiator-Caspase-8, die zu einer destruktiven Destruktion der Mitochondrien und zur Induktion der Autophagie führte, was darauf hindeutet, dass die digitale Rektaluntersuchung über den extrinsischen Weg der Apoptose wirkt.”

Auch kanadische Wissenschaftler der Universität Windsor haben diese Entdeckung vor einiger Zeit gemacht. Wie schon im Jahr 2009.

Alles begann, als ein Onkologe mit den Wirkungen von Löwenzahnwurzeltee herumspielte… und bemerkte, dass die Krebsrate korrelierte. 

Er beobachtete wiederholt positive Ergebnisse bei verschiedenen Krebsarten (z. B. Darmkrebs, Leukämie usw.), ohne die umgebenden gesunden Zellen zu schädigen.

Nachdem ein weiterer Mann in den USA einen Selbstversuch mit Löwenzahnwurzelpulver unternahm, war sein Prostatakarzinom nach wenigen Wochen verschwunden.

Da er sich aber nicht sicher war, ob seine Genesung auf den Löwenzahn zurückzuführen war, suchte er einen anderen Krebspatienten, bei dem die Schulmedizin die Hoffnung aufgegeben hatte und ihm nur noch wenige Wochen zu leben gab.

Es fand sich ein Freiwilliger mit Lungenkrebs im Endstadium. Er nahm täglich Löwenzahnwurzelpulver zu sich und war nach rund sechs Wochen vollständig genesen. Löwenzahnwurzelpulver kann aber nicht alle Krebsarten heilen. So wirkt es nicht bei Hautkrebs oder Gehirntumoren.

Als Ergebnis dieser Arbeit betrachten mehrere Onkologen die Verwendung dieses Extrakts als eine der vielversprechendsten Behandlungen, die wir jetzt zur Verfügung haben!

Weitere Studien zur Anwendung von Löwenzahn bei Krebs

Darmkrebs

Studien zur Wirksamkeit gegen Darmkrebs zeigten in vitro und im Tierversuch (in vivo) verschiedener Hinsicht.

In den Studien wurde mit wässrigem Wurzelextrakt gearbeitet. Ein Vergleich zum ethanolischen Extrakt zeigte in diesem keinen wesentlichen Vorteil. Im Ergebnis stellte sich heraus, dass die Anwendung das Wachstum selbst aggressiver Tumorzellen hemmt und deren Zellkraftwerke (Mitochondrien) angreift. Dieser Effekt betrifft selektiv nur die Krebszellen, nicht gesunde Zellen, anders als bei dem vergleichsweise untersuchten Mittel FLOFOX, das sowohl gesunde, als auch Krebszellen attackiert.

Ebenfalls wurde eine Hemmung der Zellen in andere Gewebe zu streuen beobachtet. Im Mäuseversuch wurden hierbei 40 mg/ kg/ Tag eingesetzt. Das entspricht bei 80 kg einer Tagesdosis von 3,2 g was sich im Rahmen der traditionellen Anwendungsempfehlungen von 3 – 4 g befindet. Erste Effekte traten hierbei bereits nach 48 h auf.  

Pankreaskrebs

Zu vergleichbaren Ergebnissen wie bei Darmkrebs kam auch eine Studie in Bezug auf Bauchspeicheldrüsenkrebs. Pankreaszellen waren gegenüber wässrigem Löwenzahnextrakt empfindlich. Dieser Extrakt führte zum programmierten Zelltod in den Krebszellen. Löwenzahnwurzel Extrakt verursachte den Kollaps des Mitochondrienmembran Potentials, was zur Selbstvernichtung des Gewebes führte. Normale menschliche Zellen reagierten jedoch bei ähnlicher Dosis nicht, es besteht also keine erhebliche Wirkung auf gesunde Zellen.

Brust- und Prostatakrebs

Eine weitere Studie befasste sich mit der Wirkung von wässrigem Auszug aus verschiedenen Teilen der Pflanze auf Brust- und Prostatakrebszellen. Untersucht wurde hierbei der Effekt von Auszügen aus Blüte, Blatt und Wurzel. Hier zeigte sich, dass das Extrakt aus den Blättern das Wachstum der Brustkrebszellen hemmte.

Gegen die Ausbreitung in Nachbargewebe wirkte interessanter Weise bei Brustkrebs das Wurzelextrakt, während das Extrakt der Blätter die Invasion von Prostatakrebszellen blockierte. Es kann also durchaus sinnvoll sein, sich nicht nur auf die Wurzel oder Blatt Teile der Pflanze zu beschränken um ein volles Wirkspektrum zu erhalten.

Leukämie

Wässriges Löwenzahnwurzelextrakt induziert wirksam den Zelltod in menschlichen Leukämie-Zelllinien in einer Dosis- und zeitabhängigen Weise. Interessanterweise wurden nicht-krebsartige mononukleäre Zellen des peripheren Bluts , die dem Extrakt unter den gleichen Behandlungsbedingungen wie Leukämiezellen ausgesetzt waren, auch hier nicht signifikant beeinträchtigt.

Die Ergebnisse legen nahe, dass wässriges Extrakt Komponenten enthält, die den Zelltod selektiv in kultivierten Leukämiezellen induzieren man hofft daher auf eine nicht toxische Alternative zur konventionellen Leukämietherapie.

Chemotherapieresistente Melanoma

Eine Studie zeigt, dass Löwenzahnwurzelextrakt spezifisch und effektiv programmierten Zelltod in menschlichen Melanomzellen induziert, ohne in nicht-kanzerösen Zellen eine Toxizität zu induzieren. Interessanterweise reagierte eine relativ resistente menschliche Melanomzelllinie Löwenzahn, wenn sie mit dem metabolismusstörenden Antitype-II-Diabetikum Metformin kombiniert wurde. 

Anti-Krebs-Löwenzahn-Saft-Rezept

Zutaten:

3 Tassen Löwenzahnblätter
2 Bio-Stangensellerie
1 Bio Zitrone
2 Bio Äpfel (grün)
1 Bio-Gurke

Anleitung:

Gebe alle Zutaten in einen Entsafter oder Mixer und trinken es frisch auf nüchternen Magen.

aktualizované: 18.07.2024 10:38:58