Preto potrebujeme organickú síru...

Natürlich gesund: MSM – Deshalb brauchen wir organischen Schwefel (08.Juni 2021) 

Prirodzene zdraví: Preto potrebujeme organickú síru

Erstellt am Juni 8, 2021 von erstkontakt blog

Čo je to MSM? Metylsulfonylmetán, skrátene MSM, je jednou z najbežnejších biologicky aktívnych zlúčenín síry v prírode. Vyskytuje sa takmer v každej rastline, u všetkých stavovcov a u ľudí. Aj keď MSM objavili ruskí vedci pred 130 rokmi, patrí medzi pomerne málo preskúmané prírodné látky.

Základné zložky sú metylové skupiny a organická síra. Posledný uvedený opisuje minerálnu a prírodnú zložku potravy rozpustnú vo vode a v tukoch, rovnako netoxickú ako dobrá voda.

Asi 150 gramov z toho sa nachádza v našom organizme, hlavne viazaných vo svaloch, vlasoch, nechtoch a látkach v chrupavkách. Vďaka tomu je síra tretím najbežnejším prvkom (s výnimkou uhlíka, vody a kyslíka) v ľudskom tele, spolu s vápnikom a fosforom.

MSM bohatý na síru sa používa na podporu zdravia a na liečbu rôznych chorôb, pretože hrá zásadnú úlohu v imunitnej obrane, v tkanivách a v ľudskom metabolizme.

MSM slúži organizmu ako východisková látka pre enzýmy, hormóny (napr. Dôležité látky), protilátky (obranné látky), na výrobu žlče, ako aj na kolagén a proteíny, ktoré umožňujú vývoj svalovej látky a spojivového tkaniva.

Niektoré vitamíny a ďalšie živiny vyžadujú, aby sa síra aktivovala a absorbovala do bunky. Obličky, srdce, oči a ďalšie orgány sa bez nich nezaobídu.

Organickú síru prijímame predovšetkým z mäsa, rýb, vajec, morských plodov a v malých dávkach z ovocia, zeleniny, paradajok a zelených rias.

MSM stelesňuje prvotriedneho darcu organickej síry, základného prvku kolagénu, ktorý je základnou súčasťou spojivového tkaniva.

Steny našich krvných ciev tiež pozostávajú predovšetkým z spojivového tkaniva. Vďaka tomu je MSM životne dôležitou látkou.

Síra zároveň udržuje bunkové steny porézne, to znamená, že zlepšuje priepustnosť a pružnosť bunkovej membrány, čo optimalizuje príjem živín a odstránenie kyselín, konečných produktov bunkového metabolizmu.

NO-plyn ničí všetko, čo by sa mohlo v bunke množiť ako cudzie teleso.

Organická síra (MSM) je východiskovou látkou na tvorbu aminokyselín obsahujúcich síru cysteín, metionín a taurín, o ktorých je známe, že sú silnými lapačmi radikálov. Tvorba glutatiónu má tu nesmierny význam.

Hladina glutatiónu v bunke je kvantitatívnym meradlom zdravia a stavu starnutia buniek tela. Ak je táto hladina optimálna, oxid dusnatý, takzvaný „NO warfare gas“, sa produkuje v množstve požadovanom bunkami - s mimoriadne pozitívnym účinkom na imunitný systém vrátane rakoviny.

Glutatión má viac účinkov - glutatión

reguluje bunkové delenie,

pomáha pri oprave poškodenej DNA (genetického materiálu),

posilňuje imunitný systém,

zlepšuje prísun kyslíka,

detoxikuje bunku, dokonca aj od ťažkých kovov,

• urýchľuje činnosť imunitných buniek.

V našom spôsobe života a v našich stravovacích situáciách mnohým ľuďom chýba NO-plyn. Príliš málo plynu NO znamená nedostatočnú ochranu buniek pred patogénmi, t. J. Baktériami, parazitmi a vírusmi, a zvýšené riziko rakoviny, vysokého krvného tlaku a iných ochorení.

Pre zdravotný stav bunky nie sú rozhodujúce iba látky ako vitamíny C, E a A, selén a zinok, ale tiež spomenuté zlúčeniny z aminokyselín obsahujúcich síru, predovšetkým glutatión.

MSM likviduje toxíny

Mnoho praktikov a terapeutov alternatívnej medicíny prisahá na vynikajúce detoxikačné vlastnosti MSM. Organická síra zvyšuje priepustnosť bunkovej membrány, aby sa bunky mohli rýchlejšie zbaviť svojich odpadových látok a toxínov a absorbovať viac živín.

Chronická otrava, najmä nebezpečnými ťažkými kovmi, ako je ortuť, sa stala skutočným zdravotným problémom. MSM detoxikuje niekoľkými spôsobmi, z ktorých niektoré ešte neboli dešifrované.

Okrem už spomenutého zvýšenia permeability membrány je známe, že síra viaže ortuť, kadmium a ďalšie ťažké kovy a že glutatión spôsobuje najúčinnejšiu intracelulárnu detoxikačnú látku.

Čo potrebujeme vedieť: Všetky toxíny absorbované v tele spotrebúvajú / viažu (!) Glutatión, ktorý potom už nie je k dispozícii na detoxikáciu. Aj z tohto dôvodu je cieľová a vedomá detoxikácia tela nevyhnutnou podmienkou pre zdravie tela.

Bolesť a zápal: MSM pomáha<

Len v Nemecku v súčasnosti žije viac ako desať miliónov pacientov s bolesťou. Kvôli nežiaducim vedľajším účinkom farmaceutických liekov proti bolesti a protizápalových liekov sú veľmi populárne prírodné alternatívy bez vedľajších účinkov. V porovnaní s konvenčnými liekmi sa MSM dokonca ukázal ako účinnejší ako tieto.

Dôležité pre športovcov: MSM zmierňuje bolesti svalov, ich otužovanie a kŕče, ako aj stuhnutosť, namáhanie a problémy s kĺbmi.

Mimoriadna účinnosť sa vysvetľuje úzkym prepojením medzi bolesťou a zápalom v metabolizme. Organická síra má všeobecne analgetický a protizápalový účinok. Je to zvlášť viditeľné na pohybovom aparáte.

Predpokladá sa, že metylové skupiny znižujú zvýšené hladiny homocysteínu, a tým zabraňujú degenerácii a zápalu. V USA je MSM už roky považovaný za najlepší doplnok v oblasti liečby zápalov a bolesti. Mechanizmy zodpovedné za to ešte neboli úplne odhalené; Je klinicky dokázané, že naša prírodná látka obsahujúca síru

paralyzuje vedenie bolesti pozdĺž určitých nervových vlákien,

inhibuje zápal spôsobujúci zápal, napr. Zvýšením účinnosti kortizolu, endogénneho stresového hormónu,

krvný obeh sa zrýchľuje prostredníctvom vazodilatácie a tým optimalizuje zásobovanie chorého tkaniva (čo iniciuje hojenie rán a regeneráciu tkanív),

svaly uvoľnené (kŕče môžu spôsobiť bolesť),

sa zvyšuje priepustnosť bunkovej membrány pre bolesť tela a látky zmierňujúce zápal

Znižuje opuch.

Pure MSM je doplnok výživy a nie rýchlo pôsobiaci liek. Znateľné zlepšenie je obvykle možné pocítiť až po niekoľkých dňoch pri pravidelnej dennej konzumácii (možno 1 čajová lyžička miešaná vo vode 3-krát denne).

MSM pre zdravú pokožku, vlasy a nechty

Síra a kremík sa často označujú ako minerály krásy, pretože posilňujú pokožku, kosti, vlasy a nechty. Vedecké analýzy ukazujú, že aminokyselina cysteín obsahujúci síru je prítomná vo vysokej koncentrácii v pokožke, nechtoch a vlasoch. Rovnako ako kremík tvorí najdôležitejší základ pre produkciu keratínov, skupiny vlákninových bielkovín, ktoré fungujú ako základné stavebné prvky pre vlasy, pokožku a nechty.

Dodávajú vlasom pružnosť a štruktúru, pokožke pružnosť a vodoodpudivý povrch a nechtom jemnú textúru. Správy o skúsenostiach hovoria o rýchlejšom raste a zlepšenej odolnosti (zníženej krehkosti) vlasov, ako aj o znížení vrások na tvári pri bežnej konzumácii MSM.

Používanie prírodnej látky sa vyplatí nielen ako prírodná kozmetika, ale aj na zmiernenie závažných problémov, ako sú ekzémy, ružovka (škvrnité začervenanie) a podráždená a suchá pokožka.

MSM dávkovanie

Pre všeobecnú optimalizáciu výkonu a udržiavanie zdravia lekár, autor a špecialista na MSM Frank Liebke obhajuje V až 2 gramy prírodnej látky denne. Okrem terapie uvádza dennú dávku 3 až 4 gramy (zhruba to zodpovedá mierne nahromadenej čajovej lyžičke) po začatí nízkej začiatočnej dávky a jej zvýšení o% gramov každé dva alebo tri dni.

Akýkoľvek prebytok MSM opúšťa telo stolicou a môže spustiť tvorbu plynov. Ak sa skonzumujú viac ako dva gramy denne, rozložte ich na celý deň.

Navrhuje sa tiež neužívať MSM pred spaním, pretože by to mohlo spôsobiť dočasný príval energie, ktorý odloží zaspávanie - posledná dávka by sa mala podať pred 18. hodinou.

Prášok MSM je možné podľa chuti vmiešať do vody, džúsu alebo čaju. Pretože organizmus je v čase jedenia obzvlášť vnímavý, odporúča sa ho užiť počas alebo krátko po ňom. Pretože MSM optimalizuje využitie mnohých vitamínov a minerálov a má vzájomne sa posilňujúce účinky, je vhodné súčasne užívať príslušné doplnky výživy; Najmä vitamín C by mal poskytovať pozitívne synergie. Záver

MSM je sľubná zložka potravy a ľudského tela bez vedľajších účinkov, ktorá nezahŕňa riziko závislosti a návykov a ktorej biomedicínske vlastnosti sú do značnej miery klinicky dokázané.

Náš kryštalický biely prášok bez zápachu môže pomôcť udržiavať zdravie a predchádzať problémom alebo sa ich zbaviť. MSM tak ponúka netoxickú možnosť alebo dodatočné opatrenie k niektorým liekom.

Pretože síra rýchlo uniká do ovzdušia, najmä pri zohrievaní alebo sušení potravín, a pri zvýšenej konzumácii potravín obsahujúcich síru sa nedosahujú rovnaké výsledky ako pri dobre dávkovanom čistom MSM, sú doplnky výživy založené na tejto prírodnej zlúčenine síry čoraz dôležitejšie. v zdravotníctve. Znateľné úspechy v zdraví si však vyžadujú dlhodobú konzumáciu; krátke niekoľkodňové prestávky nemajú žiadny význam.

Poznámky:

(1) Vitamín C a selén sú tiež potrebné na výrobu glutatiónu.

(2) NO plyn

Keď v roku 1998 dostali traja americkí vedci F. Furchgott, L. Ignarro a F. Murad Nobelovu cenu za medicínu, bola vyhlásená nová kapitola v terapii rakoviny. Vďaka týmto novým poznatkom možno rakovinu konečne poraziť - a to veľmi jednoduchými prostriedkami. Čo bolo objavené

Naše imunitné bunky a bunky tela produkujú plyn, NO plyn (oxid dusnatý), aby sme ho mohli použiť na zničenie všetkého, čo sa môže v bunke množiť ako cudzie telesá. Ide o a) vírusy, huby a baktérie tuberkulózy ab) nádorové bunky. Ako mrak preniká NO plyn cez bunkovú stenu zvnútra smerom von a zabíja útočníkov skôr, ako preniknú do bunky.

Tento NO plyn je jedom vlastnej výroby, takpovediac „vojnovým plynom“.

Kedykoľvek a) je prítomná plesňová alebo vírusová infekcia, b) je príliš vysoký krvný tlak, c) sú prítomné nádorové bunky, telo už neprodukuje dostatok NO plynu. Bunky sa delia rýchlejšie, čím menej NO plynu sa v tejto bunke vyprodukuje.

Teraz samozrejme musí byť jedovatý plyn NO odvádzaný, „zneškodňovaný“, keď splní svoju úlohu; a tu spočíva hlavný problém: ak telo nemôže vypustiť tento jedovatý plyn („antioxidačne“), prestane produkovať NO plyn, pretože inak by sa produkujúce bunky a susedné bunky otrávili samy: výsledkom by bola smrť celého organizmu.

Aby som zabezpečil optimálnu produkciu NO plynov v tele, je nevyhnutné, aby moje detoxikačné mechanizmy fungovali správne.

To sa stane, keď sa vytvorí dostatok zlúčenín síry, ako je glutatión. Na to telo potrebuje potrebné a vyvážené mikroživiny (hlavne aminokyseliny). Ak táto chýba, produkcia glutatiónu klesá a s tým aj produkcia NO plynu. Teraz sa môžu nerušene množiť útočníci a rakovinové bunky.

Hladina glutatiónu je preto rozhodujúcim faktorom s výrazným dopadom: Ak klesne, imunitný systém sa zrúti, ako je opísané vyššie.

Naše telo preto potrebuje proteínové stavebné bloky aminokyselín (najmä glycín, glutamín, lyzín, izoleucín a valín) a potrebné stopové prvky pre syntézu glutatiónu.

Je preto dôležité prispôsobiť stravovacie návyky týmto potrebám, to znamená svedomite konzumovať správne jedlo. V akútnych prípadoch je veľmi užitočné brať aminokyseliny ako doplnok výživy.

(3) Zvýšené hladiny homocysteínu podporujú zápal a oxidačný stres.

(4) Glukozamín je prirodzene sa vyskytujúca látka v ľudskom tele a je dôležitou zložkou v štruktúre a zásobovaní chrupavky, kĺbových kapsúl, šliach a iného spojivového tkaniva.

(5) Takéto príznaky zmiznú rýchlo, akonáhle sa zníži dávka alebo sa zastaví používanie MSM.

(6) Výnimkou je príjem liekov, ktoré zriedia krv, napríklad Marcumar, heparín alebo aspirín. V takom prípade sa pred podaním MSM poraďte s lekárom. Mali by samozrejme vedieť o zdravotných účinkoch MSM!

(7) Neexistuje žiadne riziko predávkovania, pretože ide o prírodnú látku produkovanú organizmom a akýkoľvek prebytok sa vylučuje močom alebo stolicou. Ani pri vysokých dávkach 9 gramov denne sa nevyskytli žiadne vedľajšie účinky alebo alergické toxické reakcie.

Zdroje: Quellen: PublicDomain/selbstheilung-online.com am 06.06.2021

Natürlich gesund: MSM – Deshalb brauchen wir organischen Schwefel (08.Juni 2021)

Erstellt am Juni 8, 2021 von erstkontakt blog

 

 

Was ist MSM? Methylsulfonylmethan, kurz MSM, ist eine der häufigsten biologisch aktiven Schwefelverbindungen in der Natur. Sie kommt in fast jeder Pflanze, in allen Wirbeltieren, und im Menschen vor. Obwohl MSM bereits vor 130 Jahren von russischen Wissenschaftlern entdeckt wurde, gehört es zu den vergleichsweise wenig erforschten Natursubstanzen.

Wesentliche Bestandteile sind Methylgruppen und organischer Schwefel. Letzteres beschreibt einen wasser- und fettlöslichen Mineralstoff und natürlichen Nahrungsbestandteil, so ungiftig wie gutes Wasser.

Etwa 150 Gramm davon befinden sich in unserem Organismus, hauptsächlich gebunden in Muskeln, Haaren, Nägeln und Knorpelsubstanz. Damit stellt Schwefel neben Kalzium und Phosphor das dritthäufigste Element (Kohlen-, Wasser- und Sauerstoff ausgenommen) des menschlichen Körpers dar.

Das schwefelreiche MSM wird zur Gesundheitsförderung und zur Behandlung diverser Krankheitsleiden eingesetzt, weil es eine essentielle Rolle bei der Immunabwehr, für das Gewebe und im menschlichen Stoffwechsel spielt.

MSM dient dem Organismus als Ausgangssubstanz für Enzyme, Hormone (z.B. das wichtige Ins.), Antikörper (Abwehrstoffe), für die Produktion von Galle sowie für Kollagen und Proteine, welche den Aufbau von Muskelsubstanz und Bindegewebe ermöglichen.

Bestimmte Vitamine und andere Nährstoffe bedürfen Schwefel zur Aktivierung und Aufnahme in die Zelle. Nieren, Herz, Augen und andere Organe kommen ohne ihn nicht aus.

Wir nehmen organischen Schwefel in erster Linie durch Fleisch, Fisch, Eier, Meeresfrüchte und in geringen Portionen durch Obst, Gemüse, Tomaten und grüne Algen auf.

MSM verkörpert einen erstklassigen Spender für organischen Schwefel, unerlässliches Element von Kollagen ist, welches einen Grundbestandteil des Bindegewebes ausmacht.

Auch die Wände unserer Blutgefäße bestehen vornehmlich aus Bindegewebe. Dadurch wird MSM zur lebenswichtigen Substanz.

Gleichzeitig hält Schwefel die Zellwände porös, porös, d.h. er verbessert die Durchlässigkeit und Flexibilität der Zellmembran, was die Nährstoffaufnahme und den Abtransport von Säuren, den Stoffwechselendprodukten des Zellstoffwechsels, optimiert.

NO-Gas vernichtet alles, was sich als Fremdkörper in einer Zelle vermehren könnte.

Organischer Schwefel (MSM) ist Ausgangssubstanz für die Bildung der schwefelhaltigen Aminosäuren Cystein, Methionin und Taurin, die als starke Radikalfänger bekannt sind. Von ungeheurerer Wichtigkeit ist hier die Bildung von Glutathion.

Der Glutathion-Spiegel innerhalb der Zelle, ist ein quantitatives Maß für die Gesundheit und den Alterungszustand von Körperzellen. Ist dieser Spiegel optimal, wird Stickstoffmonoxid, das so genannte „NO-Kampfgas” in der von den Zellen benötigten Menge produziert – mit enorm positiver Wirkung auf das Immunsystem, bis hin zum Krebsgeschehen.

Glutathion hat vielfältige Wirkungen – Glutathion
reguliert die Zellteilung,
assistiert bei der Reparatur schadhafter DNA (Erbgut),
stärkt das Immunsystem,
verbessert die Sauerstoffversorgung,
entgiftet die Zelle, selbst von Schwermetallen,
• forciert die Aktivität von Abwehrzellen.

Bei unserer Lebensart und bei unseren Ernährungssituationen, fehlt bei vielen Menschen NO-Gas. Zu wenig NO-Gas bedeutet mangelhaften Zellschutz vor Erregern, also vor Bakterien, Parasiten und Viren, und das verschärfte Risiko für die Entstehung von Krebs, Bluthochdruck und anderen Leiden.

Es sind nicht alleine Substanzen wie Vitamin C, E und A, Selen und Zink für den Gesund­heitszustand der Zelle entscheidend, sondern auch die genannten Verbindungen aus schwefelhaltigen Aminosäuren, allen voran Glutathion.

MSM entsorgt Gifte

Viele Alternativmediziner und Therapeuten schwören auf die exzellenten Entgiftungsei­genschaften von MSM. Organischer Schwefel erhöht die Zell-Membrandurchlässigkeit, sodass die Zellen ihre Abfallprodukte und Gifte schneller loswerden und mehr Nährstoffe aufnehmen können.

Chronische Vergiftungen, namentlich mit gefährlichen Schwermetallen wie Quecksilber, sind zu einem realen Gesundheitsproblem geworden. MSM entgiftet auf mehreren Wegen, wobei einige noch nicht entschlüsselt wurden.

Außer der bereits angesprochenen Zunahme der Membran-Permeabilität, weiß man, dass Schwefel Quecksilber, Kadmium und andere Schwermetalle bindet und Glutathion den intrazellulär wirksamsten Entgiftungsstoff verursacht.

Was wir wissen müssen: Alle vom Körper aufgenommenen Gifte verbrauchen/binden (!) Glutathion, welches anschließend nicht mehr für die Entgiftung zur Verfügung steht. Auch aus diesem Grund ist eine gezielte und bewusste Körperentgiftung für die Körpergesundheit Voraussetzung. 

Schmerzen und Entzündungen: MSM hilft

Es gibt zurzeit über zehn Millionen Schmerzpatienten allein in Deutschland. Wegen der unerwünschten Nebenwirkungen pharmazeutischer Schmerzmittel und Entzündungshemmer, stehen nebenwirkungsfreie Alternativen aus der Natur hoch im Kurs. MSM hat sich im Vergleich zu herkömmlichen Arzneimitteln sogar als effektiver als diese herausgestellt.

Wichtig für Sportler: Muskelschmerzen, -verhärtungen und -krämpfe, sowie Steifheit, Zerrungen und Gelenkbeschwerden werden durch MSM gelindert.
Man erklärt sich die außergewöhnliche Wirkkraft durch die engen Zusammenhänge zwischen Schmerzen und Entzündungen innerhalb des Stoffwechsels. Organischer Schwefel operiert generell schmerzlindernd und entzündungshemmend. Besonders spürbar ist dies im Muskel- und Bewegungsapparat.

Man nimmt an, dass Methylgruppen erhöhte Homocysteinspiegel senken und auf diese Weise Degeneration und Inflammation vorbeugen. In den USA gilt MSM seit Jahren als beste Ergänzung auf dem Gebiet der Entzündungs- und Schmerztherapie. Die dafür verantwortlichen Mechanismen sind bisher nicht vollständig enthüllt; als klinisch gesichert gilt, dass unsere schwefelhaltige Natur­substanz

die Schmerzleitung entlang bestimmter Nervenfasern lahm legt,
schmerzverursachende Entzündungen hemmt, indem es z.B. die Leistung von Cortisol, ei­nem körpereigenen Stresshormon, anhebt,
durch Gefäßerweiterung die Durchblutung beschleunigt und so die Versorgungslage von krankem Gewebe optimiert (was Wundheilung und Geweberegeneration lanciert),
Muskeln entkrampft (verkrampfte Muskulatur kann Schmerzen in Gang setzen),
die Durchlässigkeit der Zellmembran für körpereigene schmerz- und entzündungs­lindernde Stoffe erweitert und
Schwellungen abbaut.

Reines MSM ist eine Nahrungsergänzung und kein schnell wirksames Medikament. Spürbare Bes­serungen spürt man in der Regel erst nach einigen Tagen bei regelmäßiger täglicher Einnahme (eventuell 3 x täglich 1 TL in Wasser gerührt).

MSM für gesunde Haut, Haare und Nägel

Schwefel und Silizium bezeichnet man auch gerne als Schönheitsmineralien, weil sie Haut, Kno­chen, Haare und Nägel kräftigen. Wissenschaftliche Analysen weisen nach, dass die schwefelhalti­ge Aminosäure Cystein hoch konzentriert in Haut, Nägeln und Haaren vorliegt. Ebenso wie Silizi­um, bildet sie dort die wichtigste Grundlage zur Herstellung von Keratinen, eine Gruppe von Faser­proteinen, die als Grundbausteine für Haare, Haut und Nägel fungieren.

Sie verleihen dem Haar Elastizität und Struktur, der Haut ihre Spannkraft und wasserabweisende Oberfläche und den Nägeln eine weiche Beschaffenheit. In Erfahrungsberichten ist die Rede von schnellerem Wachs­tum und verbesserter Widerstandsfähigkeit (verminderte Brüchigkeit) der Haare sowie von redu­zierter Faltenbildung im Gesicht durch den routinemäßigen Konsum von MSM.

Nicht nur als Naturkosmetik, auch zur Linderung von Hauptproblemen wie Ekzemen, Rosacea (fleckenförmige Rötungen) und gereizter und trockener Haut macht sich der Gebrauch des Natur­stoffes bezahlt.

MSM-Dosierung

Zur generellen Leistungsoptimierung und Gesundheitserhaltung befürwortet der Arzt, Autor und MSM-Fachmann Frank Liebke pro Tag V bis 2 Gramm des Naturstoffes. Therapiebegleitend nennt er die Tagesration von 3 bis 4 Gramm (entsprechen ungefähr einem leicht gehäuften TL), nachdem man mit einer geringen Einstiegsdosis beginnt und diese alle zwei oder drei Tage um % Gramm steigert.

Ein eventueller MSM- Überschuss verlässt via Stuhlgang den Körper und kann Gasbildung auszulösen. Wenn mehr als zwei Gramm am Tag konsumiert werden, dann über den Tag verteilt.

Zudem wird nahegelegt, MSM nicht vor dem Schlafengehen einzunehmen, weil es ansonsten einen vorübergehenden Energieschub hervorrufen könnte, der das Einschlafen aufschiebt – letzte Gabe sollte vor 18 Uhr stattfinden.

MSM-Pulver kann man je nach geschmacklicher Vorliebe in Wasser, Saft oder Tee eingerührt trin­ken. Da der Organismus zum Zeitpunkt des Essens besonders aufnahmebereit ist, bietet sich die Einnahme währenddessen oder kurz danach an. Indem MSM die Verwertung vieler Vitamine und Mineralien optimiert und gegenseitig verstärkende Effekte bewirkt, empfiehlt sich die gleichzeitige Einnahme der entsprechenden Nahrungsergänzungen; gerade Vitamin C soll positive Synergien liefern.

Der zeitgleiche Gebrauch von Medikamenten, z.B. von Schmerzmitteln, verträgt sich bedenkenlos. MSM vermag sogar die Leistung von Medikamenten zu erhöhen, indem es den Transport der Wirkstoffe zu den Zielorten unterstützt.

    

Fazit

MSM ist ein vielversprechender, nebenwirkungsfreier Bestandteil der Nahrung und des menschlichen Körpers, der nicht die Gefahr der Abhängigkeit und Gewöhnung birgt und dessen biomedizinischen Eigenschaften größtenteils als klinisch gesichert gelten.

Unser geruchloses, kristallines, weißes Pulver kann dazu beitragen, die Gesundheit zu bewahren und Probleme derselben vorzubeugen bzw. diese loszuwerden. Damit bietet MSM eine nicht­toxische Wahlmöglichkeit oder eine Zusatzmaßnahme zu einigen Medikamenten.

Da Schwefel insbesondere beim Erhitzen oder Trocknen von Lebensmitteln rasant in die Luft entweicht und der gesteigerte Konsum von schwefelhaltigen Lebensmitteln nicht die gleichen Er­gebnisse wie wohldosiertes reines MSM erreicht, gewinnen Nahrungsergänzung auf der Basis die­ser natürlichen Schwefelverbindung zunehmende Relevanz im Gesundheitssektor. Spürbare gesundheitliche Erfolge bedürfen allerdings der Dauereinnahme; kurze Unterbrechungen von wenigen Tagen fallen dabei nicht ins Gewicht.

Anmerkungen:

(1) Für die Herstellung von Glutathion wird ebenfalls Vitamin C und Selen benötigt.

(2) Das NO-Gas

Als 1998 die drei amerikanischen Forscher F. Furchgott, L. Ignarro und F. Murad den Nobelpreis für Medizin erhielten, wurde ein neues Kapitel der Krebstherapie eingeläutet. Durch dieses neue Wissen ist der Krebs endlich besiegbar – und das mit recht einfachen Mitteln. Was wurde entdeckt?
Unsere Abwehr- und Körperzellen produzieren ein Gas, das NO-Gas (Stickstoffmonoxid), um mit diesem Gas alles zu vernichten, was sich als Fremdkörper innerhalb einer Zelle vermehren könnte. Dies sind a) Viren, Pilze und Tuberkelbakterien und b) Tumorzellen. Wolkenartig durchdringt das NO-Gas von innen nach außen die Zellwand und tötet die Angreifer, bevor diese in die Zelle eindringen können.

Dieses NO-Gas ist eigenproduziertes Gift, ein „Kampfgas” sozusagen.

Immer wenn a) eine Pilz- oder eine Virusinfektion vorliegt, b) der Blutdruck zu hoch ist, c) Tumorzellen vorhanden sind, stellt der Körper nicht mehr genügend NO-Gas her. Zellen teilen sich umso schneller, je weniger NO-Gas in dieser Zelle produziert wird.

Nun muss das giftige NO-Gas natürlich ausgeleitet, „entsorgt” werden, wenn es seine Aufgabe erfüllt hat; und hier liegt ein Hauptproblem: kann der Körper dieses giftige Gas nicht ausleiten („antioxidieren”, stellt er die NO-Gas-Produktion ein, denn sonst würden sich die produzierenden Zellen selbst und die Nachbarzellen vergiften: der Tod des Gesamtorganismus wäre die Folge.

Um eine optimale NO-Gas-Produktion in meinem Körper zu gewährleisten ist es also unabdingbar notwendig, dass meine Entgiftungsmechanismen gut funktionieren.

Dies geschieht, wenn genügend Schwefelverbindungen wie Glutathion produziert werden. Dazu benötigt der Körper die notwendigen und ausgewogenen Mikronährstoffe (in der Hauptsache Aminosäuren). Fehlen letztere geht die Glutathion – Produktion zurück und damit die NO-Gas-Produktion. Jetzt können sich Eindringlinge und Krebszellen ungestört vermehren.

Der Glutathion-Spiegel ist also der maßgebliche Faktor mit erheblicher Auswirkung: Sinkt er, bricht in der Folge, wie beschrieben, das Immunsystem zusammen.

Unser Körper braucht also für die Glutathion-Synthese die Eiweißbausteine Aminosäuren (besonders Glycin, Glutamin, Lysin, Isoleucin und Valin) und die notwendigen Spurenelemente.

Es gilt also die Ernährungsgewohnheiten diesen Notwendigkeiten anzupassen, das heißt, die richtige Nahrung bewusst zu sich zu nehmen. Im akuten Fall ist es sehr hilfreich, Aminosäuren als Nahrungsergänzung zu sich zu nehmen.

(3) Erhöhte Homocysteinspiegel fördern Entzündungen und oxidativen Stress.

(4) Glucosamin ist ein im menschlichen Körper natürlich vorkommender Stoff und wichtiger Baustein beim Aufbau und der Versorgung von Knorpel, Gelenkkapseln, Sehnen und sonstigem Bindegewebe.

(5) Solche Symptome verschwinden rasch, sobald man die Dosierung reduziert oder die Einnahme von MSM stoppt.

(6) Ausnahme bildet die Einnahme von Medikamenten, die das Blut verdünnen, z.B. Marcumar, Heparin oder Aspirin. In diesem Fall ist vor der MSM-Gabe Rücksprache mit einem Arzt zu halten. Natürlich sollte dieser um die Gesundheitswirkungen von MSM wissen!

(7) Die Gefahr der Überdosierung existiert nicht, weil es sich um eine natürliche körpereigene Substanz han­delt, bei der jeglicher Überschuss über den Urin oder Stuhl ausgeschieden wird. Selbst bei Hochdosen von 9 Gramm am Tag traten keine Nebenwirkungen oder allergisch toxischen Reaktionen auf.

Quellen: PublicDomain/selbstheilung-online.com am 06.06.2021

 

 

aktualizované: 24.07.2024 17:17:19