NESARA-Report: Trumps nächster Schlag – Dollar durch Gold als globale Währung ersetzen + mehr…. (17. Dezember 2018)

Veröffentlicht am Dezember 17, 2018von erstkontakt blog

 

Trumps nächster Schlag: Dollar durch Gold als globale Währung ersetzen

Trumpov nasledujúci úder: Nahradiť Dolár zlatom ako svetovú menu

Beschreibung: https://i0.wp.com/www.pravda-tv.com/wp-content/uploads/2018/12/titel-trmpgl171218.jpg?resize=640%2C374&ssl=1

Tento článok vyšiel v prestížnom časopise Forbes. Ralph Benko je odborník a silný obhajca zlata. V prípade, že má pravdu vo svojom predpoklade, že prezident Trump chce vrátiť menu k zlatému štandardu a bude zlato svetovou menou, potom je to historický posun paradigmy, ktorý bude mať vplyv na každého z nás, po celom svete.
Mohlo by to byť úsvitom do novej éry stabilnej prosperity. Pretože zlato je/sú jediné pravé, čestné, udržateľné peniaze - vrátane jeho malého brata striebra. Nikdy nestratilo svoju hodnotu na rozdiel od akejkoľvek inej meny.
Ak ľudia majú zlato a striebro, žiadny štát nemôže vyhlásiť, že je bezcenné alebo nafúknuté. Žiadne množstvo zlých politík nemôže znehodnotiť úspory pracujúcich ľudí prostredníctvom "peňažnej tlače", znižovania mien a menových reforiem, ako sa v súčasnosti deje v rôznych krajinách.
Jeden z obvyklých "štandardných Trumpových deflektorov" prezident Trump v CPAC skryl najzaujímavejšiu poznámku. Povedal:
Globálna spolupráca, rokovania s inými krajinami, dobré porozumenie s inými krajinami je dobré, je veľmi dôležité. Neexistuje však globálna hymna, globálna mena alebo globálna vlajka. Toto sú Spojené štáty americké, ktoré zastupujem.
Zahŕňa to odvážny pohľad na veci, ktoré by mohli zmeniť náš život, Amerika a svet? Žiadna "globálna mena?" Bol to poetický popis, že "žiadna globálna hymna alebo globálna vlajka" je to len obraz? Alebo by to mohlo byť politické znamenie, možno so silným dopadom na finančné trhy sveta? Kopme trochu hlbšie.
No, náhodou existuje globálna mena. Nazýva sa to "americký dolár" (konfiškácia a manipulácia so zlatom).
Goldkonfiszierung und Manipulation).
Medzinárodný obchod sa zvyčajne vykonáva v dolároch. Medzinárodný menový systém Bretton Woods investoval do dolára, ktorý bol potom definovaný a konvertibilný (medzinárodne) do zlata za 35 dolárov / oz so štatútom globálnej meny.
Francúzsky bývalý minister financií a neskôr prezident Valéry Giscard d'Estaing, opísal stav "rezervnej meny" dolára - jeho stav spoločne so zlatom ako globálnu menu -  "premrštené privilégium".
d'Estaing narážal tým na to ako treba čítať vo Wikipédii, že "Vzhľadom k tomu, americký ekonóm Barry Eichengreen zhrnul: To stojí na" Bureau of Engraving and Printing "len haliere 100 dolárovú bankovku ale ostatné krajiny budú musieť vráviť a zmeniť 100 dolárov na skutočný tovar, aby získali takýto účet. "Toto privilégium, ktoré malo zmysel v bezprostrednej dobe druhej svetovej vojny sa stalo prekliatie.
V roku 1971 prezident Nixon pod vplyvom svojho ministra financií John Connallyho pozastavil "dočasnú konvertibilitu dolára na zlato". Ukončenie sa ukázalo byť skôr trvalé než dočasné. Dolár sa stal a zostáva svetovou menou sveta.
To, čo bolo "prehnaným privilégiom" sa stalo prehnanou zodpovednosťou. Môj bývalý kolega John D. Mueller z Etického a politického centra nedávno popísal Trumpov problém "Real Trade Is Money" v článku Wall Street Journal: Trumpov skutočný obchodný problém je peniaze:
Systém meny založený na rezervnej mene nie je udržateľný, pretože napríklad musia byť kúpené a splatené oficiálne dolárové rezervy na tovar. Inými slovami, nárast oficiálnych dolárových rezerv je ekvivalentný čistému vývozu do zvyšku sveta, čo znamená, že musí spĺňať aj americké deficity medzinárodných platieb - neudržateľná situácia.
Inými slovami, ak prezident Trump zmení americký obchodný deficit tovaru (čo je však kompenzované prebytkom kapitálu) tak zistí, že používanie dolára ako svetovej meny je naozaj nebezpečné a problematickým bodom. Bremeno dolára ako medzinárodnej rezervnej meny a nie manipulačná mena našimi obchodnými partnermi alebo zlými zmluvami, je skutočný darebák v prebiehajúcej melodráme, vytvára mizerné zamestnania (Zlato zakázať? Určite tam bude, že!).
Stĺpec Muellerovho Wall Street Journalu uvádza tri možnosti, ktoré má prezident Trump k dispozícií:
Po prvé naďalej pretĺkať sa v rámci existujúceho "dolárového štandardu", postoj, ktorý je podporovaný v dôchodku cudzincov a niektoré nostalgických Američanov - vrátane Bryan Riley a William Wilson z Heritage Foundation a James Pethokoukis z American Enterprise Institute.
Po druhé, transformovať Medzinárodný menový fond na centrálnu banku, ktorá vydáva cenné papiere (napr. Osobitné práva čerpania), ktoré sú dostupné na celom svete. To bol v roku 1943 Keynes, od 60. rokov Robert A. Mundell a 2009 Zhou Xia

To bolo navrhnuté v roku 1943 Keynes, od roku 1960 Robert A. Mundell a 2009 Zhou Xiaochuan, guvernér Čínskej ľudovej banky. Nevýhody: Tento typ štandardu je vysoko politický a pridelenie zvláštnych práv čerpania je v podstate ľubovoľné pretože MMF neprodukuje tovar.
Po tretie, modernizované. Medzinárodný zlatý štandard, ako to v roku
1960 navrhol Rueff a v roku 1984 Lewis E. Lehrman jeho chránenec. Jack Kemp.
Samozrejme, že "rozmaznávanie" by bolo v úplnom kontraste s Trumpovým sľubom, že Amerika bude znovu veľká. Tým by sa naklonil jeho najdôležitejší sľub, že ekonomika porastie o viac ako 3% - oveľa rýchlejšie ako v posledných 17 rokoch – to sa tiež stane, je to recept na silný rast a na vytváranie nových pracovných miest a príjmov, generuje pohyb pracovníkov. Je tiež základným predpokladom vyrovnávania federálneho rozpočtu na rekonštrukciu našej infraštruktúry a našej armády.
Premena MMF na svetovú centrálnu banku by samozrejme bola rozporom s ekonomickým nacionalizmom spoločnosti Trump. Predloženie dolára pod SDR (= zvláštnych práv čerpania, akéhosi virtuálneho miešajúca svetovej meny) od MMF by viedlo k strate "Starej Glory" Ameriky a nahradenie americkej vlajky s vlajkou OSN u každého stožiaru v Amerike. Nepredstaviteľné pri administrácii Trump.
Zostáva tretia možnosť: "zaviesť modernizovaný medzinárodný zlatý štandard, ako bolo navrhnuté v roku 1984 Lewis E. Lehrmanom jeho chránenca ... v roku 1960 Rueff a. Jack Kemp "(ktorého nadnárodná nadácia sa odporúča). To by - ako je pracovníkom Forbes.com, Nathan Lewis, múdro poznamenal - súčasne zaviesť odstránenie daňových a regulačných prekážok, ktoré bránia využitiu zlata ako meny.
Ako som opakovane poznamenal, Donald Trump má silnú afinitu k zlatu. Taktiež ukázal, že je dôležité, intuitívne pochopenie toho, ako kritický bol zlatý štandard, aby sa Amerika stala skvelou:
Donald Trump povedal vlani v marci v New Hampshire v televízii: "My sme mali veľmi, veľmi pevnú zem, pretože to bolo na
báze zlato-štandarde " Ale tiež hovoril, že to bolo ťažké priviesť späť, pretože "my zlato nemáme. Majú zlato inde. "
Trump komentuje GQ: "Bolo by veľmi ťažké získať zlatý štandard späť, ale chlapec, to by bolo úžasné. Máme štandard, na ktorom si založíme naše peniaze. "
Trump je to vidí zle, ak verí, že "nemáme zlato. Zlato majú niekde inde. "V skutočnosti, Spojené štáty, Nemecko a MMF majú dohromady najviac zlata ako zvyšok sveta dohromady, a Amerika má oveľa viac než v Nemecku a MMF spoločne. Máme zlato. Získanie zlatého štandardu by nebolo veľmi náročné.
Prebíja politicky jedinečnú intuíciu "Mávali sme veľmi solídne krajinu, pretože to bolo založené na zlatom štandarde" nie je to triviálna záležitosť. Je to pravda. A ako som písal inde:
Marc Levinson, ktorý nedávno napísal v denníku Wall Street Journal, vykazuje veľmi pesimistický pohľad na americký sen, "Prečo ekonomika už nie je na vzostupe: Dlhý boom po druhej svetovej vojne vytvorili nerealistické očakávania medzi Američanmi, ale nie je cesty späť tento neobvyklý zlatý vek. "[Napísal:]
"Ľudia, ktorí verili sami musia pracovať večne na bavlnenom páse Alabamy alebo ako nádenníci v batožinovom priestore päty Taliansko, zistil, príležitosti pre rozvoj, ktoré nikdy nesníval. Francúzi nazývajú toto obdobie "les Trente Glorieuses", zatiaľ čo Japonci hovorili o 30 nádherných rokoch ekonomického zázraku, skromné ​​o "období vysokého ekonomického rastu." V anglicky hovoriacich krajinách sa častejšie označuje ako Zlatý vek.
[...]
"Zlatý vek bol prvou pokračujúcou fázou hospodárskeho rastu vo väčšine krajín od dvadsiateho storočia. Bolo to však založené na oveľa viac ako na dobiehanie a podnet povečúceho baby boomu. Bezprecedentný rast produktivity po celom svete robil Golden Age možný: Za 25 rokov až do roku 1973, sa množstvo výrobkov vyrobených za hodinu v Spojených štátoch a Kanade zhruba strojnásobil v Európe sa zvýšila päťnásobne v Japonsku zdvojnásobila.
Čo by sa stalo, keby Trump nasledoval jeho inštinkty a hľadal zlato? Prosperita, keby sa to stalo.
Bývalý predseda Fedu Alan Greenspan práve urobil trochu pozorné, veľké zjavenie. V rozhovore so zlato investorom-predseda Svetovej Gold rady, Greenspan povedal: "Považujem zlato ako primárnu svetovú menu". Povedal: "Ako predseda Federálneho rezervného systému

Čo by sa stalo, keby Trump nasledoval jeho inštinkty a hľadal zlato? Prosperita, keby sa to stalo.

Bývalý predseda Fedu Alan Greenspan práve urobil trochu pozorné, veľké zverejnenie. V rozhovore so zlatým investorom-predsedom Svetovej Gold rady, Greenspan povedal: "Považujem zlato za primárnu svetovú menu". Povedal: "Keď som bol predsedom Federálneho rezervného systému, podával som správu americkému kongresmanovi Ronovi Paulovi, ktorý bol veľmi silným zástancom zlata. Mali sme niekoľko zaujímavých diskusií. Povedal som mu, že americká menová politika sa snaží sledovať signály (napodobňovať štruktúry), ktoré by vytvorili zlatý štandard.
Čas po "štruktúrach, ktoré by vytvorili zlatý štandard" bol "Veľké moderovanie" pod prezidentom Clintonom a jedna z najspravodlivejších prosperít v moderných amerických dejinách. V tejto dobe bolo vytvorených viac ako 20 miliónov pracovných miest. Silný rast zmenil federálny deficit na prebytok. To bolo, akoby len prakticky a inštitučne zlatý vek. Po vzdaní sa "veľkej umiernenosti" zažila Amerika pod prezidentom Georgeom W. Bushom takmer žiadne nové čisté pracovné miesta a pod prezidentom Obamom len veľmi priemerné vytváranie pracovných miest. Sad!
Chcem späť americký sen. Všetci si to veľmi želáme, vrátane prezidenta Trumpa.
Ako by to mohol zmeniť prezident Trump? Má jedinečnú príležitosť dať Amerike posun k epickému bohatstvu.
Ako zdôraznil Paul-Martin Foss z Menger Center, Federálny rezervný výbor má v súčasnosti tri voľné miesta. Keď Trump uhradí tieto voľné miesta s troma vysoko kvalifikovanými podporovatelmi zlata ako sú Lewis E. Lehrman, dr. Judy Shelton, prezidentský kandidát Steve Forbes a John Allison tí by odohrali loptu, prezident by mohol dať dohromady super tím aby skutočne obnovil trvalo udržateľnú prosperitu.
Tieto menovania by boli istým prvým krokom pre Ameriku z ekonomickej stagnácie. To v kombinácii s Bielym domom "Tím B" plánovať prijatie "Jack Kemp Gold Standard Act" a odstránenie regulačných a daňových bariér pre zlato ako menu. Potom môžete sledovať ako sa stane americký ekonomický zázrak.
Pán predseda: "Žiadna svetová mena?" Dolár je svetová mena. Chcete bohatstvo? Sledujte Greenspana a nielenže považujte "zlato za primárnu svetovú menu", ale obnovte "zlato ako primárnu svetovú menu". "Prezident Trump: Nahradiť dolár so zlatom ako svetovú menu, aby Amerika znova bola veľká. Máme zlato ".

 

 

 

 

Dieser Artikel ist in dem renommierten Magazin „Forbes“ erschienen. Ralph Benko ist ein Experte und Starker Goldbefürworter. Wenn er recht hat mit seiner Vermutung, dass Präsident Trump zum Goldstandard zurückkehren will, und Gold Weltleitwährung werden wird, dann ist das ein historischer Paradigmenwechsel, der jeden von uns betreffen wird, auf der ganzen Welt.

Es könnte eine Aufbruch in eine neue Ära eines stabilen Wohlstandes sein. Denn Gold ist das einzige wahre, ehrliche, haltbare Geld – samt seinem kleinen Bruder Silber. Es hat im Gegensatz zu allen anderen Währungen nie seinen Wert verloren.

Haben Menschen Gold und Silber, kann kein Staat das für wertlos erklären oder inflationieren. Keine noch so schlechte Politik kann dann, wie es zur Zeit in verschiedenen Ländern geschieht, die Ersparnisse der arbeitenden Menschen durch „Gelddrucken“, Währungsschnitte und Währungsreformen entwerten.

In einer der üblichen „Standard-Trump-Verblüffungsreden“ von Präsident Trump bei der CPAC war ein höchst faszinierende Hinweis verborgen. Er sagte:

Globale Zusammenarbeit, Umgang mit anderen Ländern, gute Verständigung mit anderen Ländern ist gut, es ist sehr wichtig. Es gibt jedoch keine globale Hymne, globale Währung oder globale Flagge. Dies sind die Vereinigten Staaten von Amerika, die ich vertrete.

Versteckt sich darin eine kühne Sicht der Dinge, die unser Leben, Amerika und die Welt vielleicht gerade verändern könnte? Keine „globale Währung?“ War das mit der poetischen Beschreibung, es gebe „keine globale Hymne oder eine globale Flagge“ nur ein Bild? Oder könnte darin ein politisches Omen zu ahnen sein, mit möglicherweise durchschlagender Wirkung auf die Finanzmärkte der Welt? Graben wir ein bißchen tiefer.

Nunja, zufällig gibt es eine globale Währung. Sie heißt „US-Dollar“ (Goldkonfiszierung und Manipulation).

Der internationale Handel wird meist in Dollar abgewickelt. Das internationale Währungssystem von Bretton Woods investierte in den Dollar, der dann definiert und (international) in Gold zu $ ​​35 / oz mit dem Status einer globalen Währung konvertierbar wurde.

Frankreichs damaliger Finanzminister und späterer Präsident,  Valéry Giscard d’Estaing, bezeichnete den Status der „Reservewährung“ Dollar – seinen Status zusammen mit Gold als globale Währung – ein „exorbitantes Privileg“.

Damit spielte d’Estaing auf die Tatsache an, wie es auch bei Wikipedia zu lesen ist, dass „Wie es der amerikanische Ökonom Barry Eichengreen zusammenfasste: Es kostet das „Bureau of Engraving and Printing“ nur ein paar Cent einen 100 -Dollar-Schein herzustellen, aber andere Länder müssen dafür 100 US-Dollar an tatsächlichen Gütern aufbringen, um einen solchen Schein zu bekommen.“  Dieses Privileg, in der Zeit unmittelbar nach dem Zweiten Weltkrieg sehr sinnvoll, wurde zum Fluch.

1971 setzte Präsident Nixon unter dem Einfluss seines Finanzministers John Connally “die Konvertibilität des Dollars in Gold vorübergehend“ aus. Diese Schließung erwies sich als dauerhaft anstatt vorübergehend. Der Dollar wurde und bleibt die Weltwährung der Welt.

Was ein „exorbitantes Privileg“ gewesen war, wurde zur exorbitanten Haftung. Mein ehemaliger Berufskollege John D. Mueller vom Ethik- und Politikzentrum, schrieb kürzlich im Wall Street Journal in seinem Beitrag Trumps „Real Trade Problem Is Money“ (Trumps wahres Handelsproblem ist das Geld):

Ein auf einer Reservewährung basierendes Währungssystem ist nicht haltbar, da beispielsweise offizielle Dollar-Reserven erworben werden und in Waren zurückgezahlt werden müssen. Mit anderen Worten, der Anstieg der offiziellen Dollarreserven entspricht den Nettoexporten der übrigen Welt, was bedeutet, dass er auch den internationalen Zahlungsdefiziten der USA entsprechen muss – eine unhaltbare Situation.

Mit anderen Worten, wenn Präsident Trump sich dem amerikanische Handelsdefizit der Waren (das natürlich durch einen Kapitalüberschuss ausgeglichen wird) zuwendet, wird er feststellen, dass die Verwendung des Dollars als Weltwährung der eigentlich gefährliche Knackpunkt ist. Die Belastung des Dollars als internationale Reservewährung, nicht Währungsmanipulation durch unsere Handelspartner oder schlechte Verträge, ist der wahre Schurke im andauernden Melodram der Schaffung lausiger Arbeitsplätze (Goldverbot? Mit Sicherheit wird es das geben!).

Muellers Wall Street Journal- Spalte listet die drei Optionen auf, die Präsident Trump zur Verfügung stehen:

Erstens: Sich unter dem aktuellen „Dollar-Standard“ weiter durchzuwursteln, einer Position, die von pensionierten Ausländern und einigen nostalgischen Amerikanern unterstützt wird – darunter Bryan Riley und William Wilson von der Heritage Foundation und James Pethokoukis vom American Enterprise Institute.

Zweitens: Den Internationalen Währungsfonds in eine Zentralbank umzuwandeln, die Papiere ausgibt (z. B. Sonderziehungsrechte), die  weltweit zur Verfügung gestellt werden. Dies wurde 1943 von Keynes, seit den 1960er Jahren von Robert A. Mundell und 2009 von Zhou Xiaochuan, dem Gouverneur der Chinesischen Volksbank vorgeschlagen. Nachteile: Diese Art von Standard ist höchst politisch und die Zuteilung von Sonderziehungsrechten im Wesentlichen willkürlich, da der IWF keine Güter produziert.

Drittens: Ein modernisierter. internationaler Goldstandard, wie er in den 1960er Jahren von Rueff und 1984 von seinem Schützling Lewis E. Lehrman vorgeschlagen wurde. Jack Kemp.

„Durchwursteln“ stünde natürlich im krassen Gegensatz zu Trumps Versprechen, Amerika wieder groß zu machen. Dies würde sein wichtigstes Versprechen kippen, die Wirtschaft um mehr als 3% wachsen zu lassen – erheblich schneller als in den letzten 17 Jahren  -, was nebenbei auch das Rezept für eine robuste Schaffung von Arbeitsplätzen ist und Bewegung ins Einkommenswachstum für Arbeitnehmer bringt. Es ist auch die wesentliche Voraussetzung für den Ausgleich des Bundeshaushalts beim Wiederaufbau unserer Infrastruktur und unseres Militärs.

Den IWF in eine Weltzentralbank zu verwandeln, wäre natürlich ein Widerspruch zu Trumps ökonomischem Nationalismus. Die Unterwerfung des Dollars unter die SZR (= Sonderziehungsrechte, eine Art virtueller Misch-Weltwährung) des IWF wäre gleichbedeutend mit dem Verlust der „Old Glory“ Amerikas und der Austausch der amerikanischen Flagge durch die Flagge der Vereinten Nationen an jedem Fahnenmast in Amerika. Undenkbar bei einer Trump-Administration.

Bleibt die dritte Option: „Einen modernisierten, internationalen Goldstandard einzuführen, wie er in den 1960er Jahren von Rueff und 1984 von seinem Schützling Lewis E. Lehrman… vorgeschlagen wurde. Jack Kemp “(dessen gleichnamige Stiftung ich berate). Dazu sollte man – wie der Mitarbeiter von Forbes.com, Nathan Lewis, klugerweise bemerkte -, gleichzeitig die Beseitigung steuerlicher und regulatorischer Hindernisse für die Verwendung von Gold als Währung mit einführen.

Wie ich immer wieder beobachtet habe, hat Donald Trump eine starke Affinität zu Gold . Er hat auch ein scharfes, intuitives Verständnis dafür gezeigt, wie entscheidend der Goldstandard gewesen war, um Amerika groß zu machen:

Donald Trump sagte im März letzten Jahres in New Hampshire im Fernsehen: „Früher hatten wir ein sehr, sehr solides Land, weil es auf einem Goldstandard basierte“, Aber er sagte auch, es sei schwer, ihn zurückzubringen, weil „wir das Gold nicht haben. Das Gold haben sie anderswo. “

Trumps Kommentar bei GQ : „Den Goldstandard zurückzubringen wäre sehr schwierig, aber Junge, wäre das wunderbar. Wir hätten einen Standard, auf den wir unser Geld stützen können.“

Trump irrt, wenn er glaubt, dass „wir kein Gold haben. Das Gold haben sie anderswo.“ In Wirklichkeit haben die Vereinigten Staaten, Deutschland und der IWF zusammen so viel Gold wie der Rest der Welt zusammen, und Amerika hat weit mehr als Deutschland und der IWF zusammen. Wir haben das Gold. Den Goldstandard zurückzuholen, wäre nicht sehr schwer.

Trumps politisch einzigartige Intuition „Wir hatten früher ein sehr solides Land, weil es auf einem Goldstandard basierte“ ist keine triviale Angelegenheit. Es ist wahr. Und wie ich anderswo geschrieben habe :

Marc Levinson, der kürzlich im Wall Street Journal schrieb, zeigt eine sehr pessimistische Sichtweise für den amerikanischen Traum: „Warum die Wirtschaft nicht mehr brummt: Der lange Boom nach dem Zweiten Weltkrieg hat bei den Amerikanern unrealistische Erwartungen erzeugt, aber es gibt kein zurück in dieses ungewöhnliche Goldene Zeitalter.“ [Er schrieb:]

„Leute, die sich glaubten, für immer im Baumwollgürtel Alabamas oder als Tagelöhner im Stiefelabsatz Italiens schuften zu müssen, entdeckten Aufstiegsmöglichkeiten, die sie sich nie hätten träumen lassen. Die Franzosen nannten diese Periode“ les trente glorieuses „, die 30 glorreichen Jahre des Wirtschaftswunders, während die Japaner bescheidener von „der Ära des hohen Wirtschaftswachstums“ sprachen. In den englischsprachigen Ländern wurde sie häufiger als Goldenes Zeitalter bezeichnet.

[…]

„Das Goldene Zeitalter war in den meisten Ländern seit den 1920er Jahren die erste anhaltende Phase des Wirtschaftswachstums. Es gründete jedoch auf weit mehr als nur dem Nachholbedarf und dem Stimulus des Nachkriegsbaby-Booms. Das beispiellose Produktivitätswachstum auf der ganzen Welt machte das Goldene Zeitalter möglich: In den 25 Jahren, die 1973 endeten, verdoppelte sich die in einer Arbeitsstunde produzierte Menge in den USA und Kanada in etwa, verdreifachte sich in Europa und verfünffachte sich in Japan.

Was würde passieren, wenn Trump seinen Instinkten folgte und nach Gold strebte? Wohlstand, das würde passieren.

Der ehemalige Fed-Vorsitzende Alan Greenspan hat gerade eine kaum beachtete, große Enthüllung gemacht. In einem Interview mit dem Goldinvestor-Vorsitzenden des World Gold Council, erklärte Greenspan: „Ich betrachte Gold als die primäre Weltwährung“. Er erklärte: „Als ich Vorsitzender der Federal Reserve war, pflegte ich stets vor dem US-Kongressabgeordneten Ron Paul zu berichten, der ein sehr starker Befürworter des Goldes war. Wir hatten einige interessante Diskussionen. Ich sagte ihm, die US-Geldpolitik habe versucht, den Signalen zu folgen (die Strukturen nachzuahmen), die ein Goldstandard geschaffen hätte.

Die Zeit, in der man den „Strukturen folgte, die ein Goldstandard geschaffen haben würde“, war die „Great Moderation“ unter Präsident Clinton, und eine des gerechtesten Wohlstandes in der modernen, amerikanischen Geschichte. In dieser Ära wurden über 20 Millionen Arbeitsplätze geschaffen. Robustes Wachstum hatte das Bundesdefizit in einen Überschuss umgewandelt. Es war, wenn auch nur virtuell und institutionell, ein goldenes Zeitalter. Nachdem die Fed ihre „Große Moderation“ aufgegeben hatte, erlebte Amerika unter Präsident George W. Bush fast keine neuen Nettoarbeitsplätze und unter Präsident Obama nur sehr mittelmäßige Schaffung von Arbeitsplätzen. Traurig!

Ich will den amerikanischen Traum zurück. Wir alle wollen das sehr, einschließlich Präsident Trump.

Wie könnte Präsident Trump das ändern? Er hat eine einzigartige Chance, um Amerika den Schwenk zu epischem Wohlstand zu verpassen.  

Wie Paul-Martin Foss vom Menger Center betont, hat die Federal Reserve Führungsetage derzeit drei Stellen zu besetzen. Wenn Trump diese Vakanzen mit drei hochkompetenten Goldstandard-Befürwortern wie Lewis E. Lehrman,  Dr. Judy Shelton, Präsidentschaftskandidat Steve Forbes und John Allison besetzt, könnte der Präsident ein Super-Team zusammenstellen, um einen nachhaltigen Wohlstand wirklich wiederherzustellen.

Diese Ernennungen wären der sichere erste Schritt für Amerika aus der wirtschaftlichen Stagnation. Das kombiniert mit einem Weißen Haus „Team B“, um die Verabschiedung des „Jack Kemp Gold Standard Act“ und die Beseitigung der regulatorischen und steuerlichen Barrieren für die Gold als Währung zu planen. Dann können Sie zuschauen, wie ein amerikanisches Wirtschaftswunder geschieht.

Herr Präsident: „Keine Weltwährung?“ Der Dollar ist die Weltwährung. Wollen Sie Wohlstand? Folgen Sie Greenspan,  und betrachten Sie nicht nur „Gold als primäre Weltwährung“, sondern stellen Sie „Gold als primäre Weltwährung“ wieder her. „Präsident Trump: Ersetzen Sie den Dollar durch Gold als Weltwährung, um Amerika wieder groß zu machen. Wir haben das Gold”.

Quellen: PublicDomain/connectiv.events am 17.12.2018

Weitere Artikel:

– EZB: Kaum noch Instrumente um auf neue Krise zu reagieren

– Vernetzung nach Asien: Luxemburg richtet nächstes Treffen von Chinas AIIB-Bank aus

– Ökonom: Deutsche Sparer haften für die Bankenunion der EU

 

Advertiseme

 Share this:

 

aktualizované: 24.07.2024 17:17:19