Spaceweather:...

Spaceweather: Ungewöhnliche Explosion auf der Sonne sorgt für viele Fragen (16.März 2021)

NEZVYČAJNÁ EXPLÓZIA NA SLNKU VYVOLÁVA VEĽA OTÁZOK

rstellt am März 16, 2021 von erstkontakt blog

9. marca 2021 došlo na alebo v tesnej blízkosti Slnka k záhadnej explózii. Toto sa zobrazuje v zázname sondy SOHO - pozri video nižšie . Ukazuje tiež obrovský zvláštny trojuholník za solárnym diskom.

Krátko nato dôjde k obrovskej detonácii, ktorá nemusí byť slnečnou erupciou. Čo to potom bolo - možno vesmírna bitka, v ktorej bol zneškodnený nepriateľský votrelec? Od Franka Schwedeho

Sú to fascinujúce obrázky. Ukazujú obrovskú explóziu, ktorá sa pravdepodobne mohla odohrať za Slnkom. Čo s tým má spoločné trojuholník na pravom okraji solárneho disku? Možno nič, možno veľa. Možno je to iba vizuálna chyba, častica nečistôt, ale možno je to loď vesmírnej sily na ochranu vesmíru.

V posledných rokoch sa  opakovane ukazujú zvláštne snímky objektov v okolí Slnka zaznamenané slnečnou a heliosférickou pozorovateľňou, pre ktoré stále neexistuje logické vysvetlenie.

Začiatkom mája 2016 videl odborník na UFO Scott Waring obrovský predmet v tvare kocky, ktorý bol blízko Slnka. Waring vypočítal, že objekt je zhruba taký veľký ako Zem. Predtým, ako americká vesmírna agentúra zverejnila nahrávku, bola podivná kocka pixelovaná.

Prečo? Ak to boli skutočne iba čiastočky špiny, celé úsilie nemá zmysel. Mal by to byť skutočne skutočný cudzí predmet.

Odborníci predpokladajú, že voštinový vzor je výsledkom rozbitej šošovky v dôsledku dopadu častíc horniny z meteoritu. Skutočnosť, že objekt zaznamenali rôzne satelity NASA hovorí proti tejto teórii.

Waringovi sa podarilo zvláštnu kocku opäť zviditeľniť pomocou špeciálneho softvérového programu. Obrázok ukazuje, že kváder zanecháva zreteľnú stopu dymu. Okolo objektu je tiež možné vidieť bielu a žltú svätožiaru.

Je možné, že ten zvláštny trojuholník je tou záhadnou kockou, z ktorej tu môžeme vidieť iba malý bod?

Objekt sa pohybuje na zadnej strane Slnka, takže vidíme iba ten malý hrot v pravej hornej polovici slnečného disku. Zrazu je tu obrovská detonácia, ktorá nastáva na Slnku, ale možno aj za ním. Ale presne v blízkosti objektu.

Každý odborník na prvý pohľad vidí, že to nemohlo byť bežné hromadné vysunutie. Táto explózia bola taká prudká, že takmer zničila kozmickú loď.

Keď Slnko vyplúva oheň

Výrony koronálnej hmoty vznikajú po veľkých bublinách plazmy nad povrchom Slnka. Oblúky tvorené skrútenými magnetickými poľami držia horúci plyn pohromade.

Majú svoj pôvod hlboko vo vnútri Slnka. Výsledkom bolo, že podľa Volkera Bothmera z univerzity v Göttingene stratilo Slnko niečo viac ako milión ton hmoty. Doslova Bothmer: "A tento slnečný vietor vo forme nabitých častíc - predovšetkým vodíka, atómov hélia a elektrónov - teraz prúdi proti všetkým objektom v slnečnej sústave vrátane našej Zeme." Tam spúšťa určité účinky, ktoré tiež pociťujeme. ““

V poslednej dobe sa takéto hromadné vyhadzovania vyskytujú pravidelne. Naposledy sa tak stalo začiatkom februára. Vedci v tejto súvislosti hovoria o slnečnej búrke.

Slnečná búrka uvoľní veľa plazmy, ktorá sa vytlačí do atmosféry. Udalosť, ktorá je na Zemi viditeľná v podobe vytvárania polárnej žiary. Polárne svetlo možno zvyčajne pozorovať iba na severe ako polárna žiara borealis a na juhu ako polárna žiara australis.

Počas obzvlášť silných slnečných búrok je však severné svetlo vidieť aj v iných častiach sveta. Dôvodom sú elektricky nabité častice v dôsledku týchto slnečných búrok, ktoré zasiahli našu atmosféru. Tam prichádzajú do styku s časticami vzduchu a spôsobujú ich výrazný lesk. Slnečná búrka trvá na Zemi iba asi 24 až 36 hodín.

Počas slnečných búrok sa v súvislosti s plazmovými fontánami vrhajú hromadné vyvrhnutia niekoľko miliónov stupňov ďaleko do vesmíru, čo môže v najhoršom prípade dopadnúť aj na Zem, ako to povedal Dr. Bernd Inhester z Inštitútu Maxa Plancka redakčnému tímu Bild, vysvetľuje: "Plazma je plyn, ktorý sa skladá z elektricky nabitých častíc." Problém: Tieto častice niekedy pretekajú vesmírom rýchlosťou svetla a ak majú správny smer, môžu zasiahnuť aj Zem. ““

Slnečné búrky tohto rozsahu môžu tiež viesť k výpadkom elektrickej energie. K poslednému veľkému výpadku elektriny v dôsledku slnečnej búrky došlo 13. marca 1989 v kanadskej provincii Quebec.

Tu bolo deväť hodín viac ako šesť miliónov domácností odrezaných z napájania. DR. DAVID BOTELER, vedúci priesto-poveternostnej skupiny v blízkosti prírodných zdrojov, Kanada nazýva túto udalosť najväčšiu geomagnetickú búrku vesmírneho veku.

DR. Emanuel Bernabeu z regionálneho poskytovateľa PJM hovorí v tomto kontexte o prebudení pre celý priemysel. Čo sa deje presne na Slnku a prečo má taký veľký vplyv na elektrickú a komunikačnú sieť, vysvetľuje Dr. Med. Bernd Inhester: "Keď elektrické častice prenikajú masívne do našej atmosféry tak sú elektrické napätia a prúdy vo vonkajšej atmosférickej vrstve enormne zvýšené vo viac ako 100 kilometroch. V dôsledku toho môže byť bezdrôtová a mobilná komunikácia na Zemi narušená, poškodené GPS navigácia a výkonová mriežka môžu aspoň čiastočne kolapsovať. "

Dávajte pozor na Blackout/výpadky

Ak by skutočne doško ku globálnym výpadkom, tak tie by bez predchádzajúcich informácií viedli k masovej panike pretože nikto by sa nemohol pripraviť.

Je však potrebné prijať vhodné opatrenia ako sú potravinové potreby a nezávislé siete, alternatívne zdroje tepla.

Či už sa udalosť tohto rozsahu skutočne dá predpovedať tri mesiace vopred, je ťažké posúdiť. Názory odborníkov sú opäť rozličné.

Podľa Bernd Inhesteru nemôže sa Sun Tower presne predpovedať. Podľa názoru iných vedcov je však možné určiť energetické ohnisko v spojení so sprievodným slnečným žiarením na základe slnečnej aktivity.

Priestorové počasie sa v posledných rokoch presunulo viac a viac. V roku 2020 podpísal americký prezident Donald Trump zákon o výskume a pozorovaní priestoru/vesmíru pre počasie. Zákon ustanovuje, že orgány môžu v budúcnosti zlepšiť svoje predpovede tým, že zachytávajú údaje o počasí vo vesmíre.

Výskum v spojení so spoľahlivou prognózou priestoru počasia je tiež jedným z hlavných cieľov programu Monitoring Space Monitoring SSA ESA - v súčasnosti je k dispozícii viac ako 30 miliónov eur.

Čo tá detonácia spustila na Slnku, alebo či je to vlastne len obyčajná erupcia, alebo je to viac, pravdepodobne zostane záhadou, zatiaľ - aspoň pre verejnosť.

Prestížny časopis Time Magazine  hlásil o niečo viac ako pred tromi rokmi, že vedci sú, napriek všetkým tvrdeniam veľmi dobre oboznámení o aktivitách neobvyklých slnečných erupcií, čoraz viac sa vyskytujúcich sa gama vĺn a podobne.

 

Slnečná eruptia alebo Space Battle/vesmírna bitka?

Bez ohľadu na explóziu, nevieme presne. Ak sa na chvíľu zastavíme, musíme tiež zvážiť možnosť, že detonácia nemusí byť v bezprostrednom spojení so Slnkom.

Možno sme tiež svedkami galaktickej bitky, zničenia obrovskej kozmickej lode, ktorá prenikla do nášho vesmíru. Už nejaký čas, boli hlásené na mnohých stránkach, že v našom vesmíre zúri galaktická vojna, ktorá je dokonca pozorovaná zo Zeme.

Hovorí sa, že votrelci sú ničení plazmovými alebo laserovými zbraňami. Hobby astronómovia chvíľu robia tento druh pozorovania.

Ak budeme aj naďalej predpokladať, že Slnko je vlastne portál používaný medzihviezdnými cestovateľmi, je dokonca s vysokou pravdepodobnosťou predpokladatelné, že cez Slnko vstupujú do nášho vesmíru čas od času nepriateľské flotily.

Bez ohľadu na to kto sú, či už pozitívne cudzie frakcie alebo členovia tajných vesmírnych programov, zdá sa, že ich úlohu berú skutočne vážne a strážia potenciálne najdôležitejší portál nášho vesmíru: Slnko.

Podľa američanky Maria G. Hill zo Salem v americkom štáte Indiana, celá flotila kozmických lodí tam stojí viac ako tri roky, v blízkosti Slnka, pretože vedia, že Slnko je hlavným portálom do nášho vesmíru.

Ak má byť náš vesmír a Zem v súčasnosti oslobodený od negatívnych ET-rás tak je nevyhnutná bitka pri "Burgtor/hlavnej bráne".

Zostaňte pozornÍ!

 

Am 9. März 2021 kam es zu einer mysteriösen Explosion auf oder in unmittelbarer Nähe der Sonne. Das zeigt eine Aufnahme – siehe unteres Video _ der SOHO-Sonde. Sie zeigt außerdem ein riesiges merkwürdiges Dreieck hinter der Sonnenscheibe.

Kurz darauf ereignet sich die gewaltige Detonation, die möglicherweise keine Sonneneruption war. Was war es dann – möglicherweise eine Weltraumschlacht, bei der ein feindlicher Eindringling unschädlich gemacht wurde? Von Frank Schwede

Es sind faszinierende Bilder. Sie zeigen eine gewaltige Explosion, die unter Umständen sogar hinter der Sonne stattgefunden haben könnte. Was hat das Dreieck am rechten Rand der Sonnenscheibe damit zu tun? Möglicherweise nichts, möglicherweise auch sehr viel. Vielleicht ist es nur ein Fehler in der Optik, ein Schmutzpartikel, vielleicht aber ist es ein Schiff einer Weltraumschutztruppe.

In den letzten Jahren konnten auf Aufnahmen des Sonnen- und Heliosphären-Observatoriums immer wieder seltsame Objekte in der Nähe der Sonne beobachtet werden, für die es bis heute keine logische Erklärung gibt.

Anfang Mai 2016 sah der UFO-Experte Scott Waring ein riesiges, würfelförmiges Objekt, das sich in der Nähe der Sonne aufhielt. Waring hat ausgerechnet, dass das Objekt in etwa so groß ist wie die Erde. Bevor die US Weltraumbehörde die Aufnahme veröffentlicht hat, wurde der seltsame Würfel gepixelt.

Warum? Wenn es tatsächlich nur Schmutzpartikel waren, macht der ganze Aufwand keinen Sinn. Sollte es sich tatsächlich um ein real existierendes, fremdes Objekt handeln schon.

Experten gehen von der Vermutung aus, dass das Wabenmuster die Folge einer zerbrochenen Linse aufgrund von Gesteinspartikel eines Meteoriten ist. Gegen diese Theorie spricht, dass das Objekt von verschiedenen NASA-Satelliten aufgenommen wurde.

Waring ist es gelungen, den seltsamen Würfel mithilfe eines speziellen Softwareprogramms wieder sichtbar zu machen.  Auf der Aufnahme ist zu erkennen, dass der Quader einer auffällige Rauchspur hinterlässt. Um das Objekt ist außerdem ein weiß-gelber Halo zu sehen.

Kann es vielleicht sein, dass es sich bei dem seltsamen Dreieck um jenen geheimnisvollen Würfel handelt, von dem wir hier nur eine kleine Spitze erkennen können?

Das Objekt bewegt sich auf der Rückseite der Sonne, wir sehen also nur jene winzig kleine Spitze an der oberen rechten Hälfte der Sonnenscheibe. Plötzlich kommt es zu der gewaltigen Detonation, die sich auf der Sonne ereignet, möglicherweise aber auch dahinter. Aber genau in der Nähe des Objekts.

Jeder Experte kann auf den ersten Blick erkennen, dass es sich hierbei nicht um einen normalen Masseauswurf gehandelt haben kann. Diese Explosion war so gewaltig, dass sie fast die Raumsonde zerstört hätte.

Wenn die Sonne Feuer spuckt

Koronale Massenauswürfe entstehen nach großen Plasmablasen über der Sonnenoberfläche. Bögen, die aus verdrehten Magnetfeldern bestehen, halten das heiße Gas zusammen.

Sie haben ihren Ursprung tief im Sonneninnern. Durch dieses Ereignis verliert laut Volker Bothmer von der Universität Göttingen die Sonne etwas mehr als eine Million Tonnen an Masse. Bothmer wörtlich:

„Und dieser Sonnenwind in Form geladener Teilchen – primär Wasserstoff, Heliumatome und Elektronen – strömt nun gegen alle Objekte des Sonnensystems an, einschließlich unserer Erde. Dort löst er bestimmte Effekte aus, die wir auch zu spüren bekommen.“

In letzter Zeit  kommt es regelmäßig immer wieder zu solchen Massenauswürfen. Zuletzt geschah dies Anfang Februar. Wissenschaftler sprechen in diesem Zusammenhang von einem Sonnensturm.

Bei einem Sonnensturm wird viel Plasma freigesetzt, das in die Atmosphäre gestoßen wird. Ein Ereignis, das auf der Erde in Gestalt imposanter Nordlichter sichtbar ist. Polarlichter lassen sich in der Regel nur im Norden als Aurora borealis und im Süden als Aurora australis beobachten.

Bei besonders schweren Sonnenstürmen sind Polarlichter aber auch an anderen Orten auf der Welt zu sehen. Der Grund sind elektrisch geladene Teilchen infolge dieser Sonnenstürme, die auf unsere Atmosphäre treffen. Dort gelangen sie mit Luftteilchen in Verbindung und bringen diese dazu, hell zu leuchten. Bis zur Erde benötigt ein Sonnensturm nur etwa 24 bis 36 Stunden.

Beschreibung: https://kopp-medien.websale.net/bilder/normal/909960.jpg

Bei Sonnenstürmen schleudern in Verbindung mit Plasma-Fontänen auch mehrere Millionen Grad heiße Massenauswürfe weit ins All, die im schlimmsten Fall auch die Erde treffen können, wie Dr. Bernd Inhester vom Max Planck-Institut gegenüber der  Redaktion Bild erklärt:

„Plasma ist ein Gas, das aus elektrisch geladene Teilchen besteht. Das Problem: Diese Teilchen rasen teilweise mit Lichtgeschwindigkeit durchs All und können, wenn die Richtung stimmt, auch die Erde treffen.“

Sonnenstürme dieser Größenordnung können auch zu Stromausfällen führen. Den letzten großen Stromausfall aufgrund eines Sonnensturms gab es am 13. März 1989 in der kanadischen Provinz Quebec.

Hier waren für neun Stunden mehr als sechs Millionen Haushalte von der Stromversorgung abgeschnitten. Dr. David Boteler, Leiter der Space Weather Group bei Natural Resources Canada nennt dieses Ereignis den größten geomagnetischen Sturm des Weltraumzeitalters.

Dr. Emanuel Bernabeu vom regionalen Versorger PJM spricht in diesem Zusammenhang von einem Weckruf für die gesamte Branche. Was genau bei einem Sonnensturm geschieht und warum er einen so großen Einfluss auf das Strom- und Kommunikationsnetzwerk hat, erklärt Dr. Bernd Inhester:

„Wenn elektrische Teilchen massiv in unsere Atmosphäre eindringen, werden elektrische Ladungen und Ströme in der äußeren Atmosphärenschicht in über 100 Kilometern Höhe enorm verstärkt. Als Folge können Funk- und Handykommunikation auf der Erde gestört, die GPS-Navigation beeinträchtigt werden und das Stromnetz kann zumindest teilweise zusammenbrechen.“

Den Blackout im Auge behalten

Sollte es tatsächlich einmal zu einem globalen Blackout kommen, würde das ohne vorherige Informationen zu einer Massenpanik führen, weil sich niemand entsprechend darauf vorbereiten könnte.

 

Das aber ist notwendig, um entsprechende Maßnahmen zu ergreifen, etwa Nahrungsvorräte anzulegen und für netzunabhängige, alternative Wärmequellen sorgen.

Ob sich ein Ereignis dieser Größenordnung tatsächlich drei Monate im Voraus vorhersagen lässt, ist schwer zu beurteilen. Auch hier gehen die Meinungen von Experten wieder mal weit auseinander.

Nach Aussage von Bernd Inhester lassen sich Sonnenstürme nicht präzise vorhersagen. Allerdings ist es nach Ansicht anderer Wissenschaftler möglich, anhand der Sonnenaktivität einen Energieausbruch in Verbindung mit einem einhergehenden Sonnensturm zu ermitteln.

Das Weltraumwetter ist in den letzten Jahren mehr und mehr in den Fokus der Wissenschaft gerückt. Im November 2020 hat US Präsident Donald Trump ein Gesetz zur Forschung und Beobachtung des Weltraumwetters unterzeichnet. Das Gesetz sieht vor, dass Behörden durch die Erfassung von Wetterdaten aus dem Weltraum ihre Vorhersagen in Zukunft verbessern können.

Die Erforschung in Verbindung mit einer zuverlässigen Prognose des Weltraumwetters ist auch eines der wichtigsten Ziele des Weltraumüberwachungsprogramms SSA der ESA – hierfür stehen gegenwärtig mehr als 30 Millionen Euro bereit.

Was die Detonation auf der Sonne ausgelöst hat, ob es sich tatsächlich nur um eine gewöhnliche Eruption handelt, oder ob mehr dahintersteckt, wird wohl noch eine ganze Weile ein Geheimnis bleiben – zumindest ein öffentliches.

Das renommierte Time Magazine berichtete schon vor etwas mehr als drei Jahren, dass Wissenschaftler entgegen allen Behauptungen sehr wohl Kenntnis über die Aktivitäten von ungewöhnlichen Sonnen-Eruptionen, vermehrt auftretenden Gamma-Wellen und dergleichen haben.

Sonneneruption oder Weltraumschlacht?

Was auch immer hinter der Explosion steckt, wir wissen es nicht. Wenn wir uns mal für einen Moment ganz dem Reich der Phantasie hingeben, müssen wir auch die Möglichkeit in Betracht ziehen, dass die Detonation vielleicht gar nicht in unmittelbarem Zusammenhang mit der Sonne steht.

Vielleicht sind wir ja auch nur Zeuge einer galaktischen Schlacht, der Zerstörung eines riesigen feindlichen Raumschiffes, das in unser Universum eingedrungen ist. Seit einiger Zeit schon wird von vielen Seiten davon berichtet, dass in unserem Universum ein galaktischer Krieg tobt, der sogar von der Erde aus zu beobachten ist.

Es ist die Rede davon, dass Eindringlinge durch Plasma- oder Laserwaffen zerstört werden. Hobbyastronomen machen diese Art von Beobachtungen schon eine ganze Weile.

Wenn wir weiter von der Vermutung ausgehen, dass die Sonne tatsächlich ein Portal ist, das von Interstellarreisenden genutzt wird, ist sogar mit hoher Wahrscheinlichkeit davon auszugehen, dass von Zeit zu Zeit auch feindliche Flotten unser Universum durch die Sonne betreten.

Wer auch immer die Beschützer sind, ob positive außerirdische Fraktionen oder Mitglieder der Geheimen Weltraumprogramme, sie scheinen ihren Auftrag wirklich ernst zu nehmen und bewachen das möglicherweise wichtigste Portal unseres Universums: die Sonne.

Laut der Amerikanerin Maria G. Hill aus Salem im US-Bundesstaat Indiana, halten sich schon seit mehr als drei Jahren ganze Flottenverbände von Raumschiffen in der Nähe der Sonne auf, weil sie wissen, dass die Sonne das Hauptportal zu unserem Universum ist.

Sollte unser Universum und die Erde aktuell von negativen ET-Rassen befreit werden, ist eine Schlacht am „Burgtor“ unausweichlich.

Bleiben Sie aufmerksam!

Videos:

aktualizované: 18.07.2024 10:38:58